O PROGRAMIE
Akcelerator to intensywny, 6 miesięczny kurs podnoszący kwalifikacje osób prowadzących firmy w sektorze kreatywnym, szczególnie audiowizualnym. Fundamentem programowym są zagadnienia związane z finansami, modelami biznesowymi, aspektami formalno-prawnymi, trendami produkcyjnymi i dystrybucyjnymi na rynku krajowym, europejskim i amerykańskim.

Celem projektu jest wsparcie uczestników w skutecznym prowadzeniu firm, odpowiedzenie na kluczowe pytania o to, jak rozwiązywać codzienne wyzwania dotyczące projektów i planowania strategii rozwoju z odpowiednim wyprzedzeniem.

Do programu zakwalifikuje się 20 uczestników, którzy przez kolejne miesiące będą mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzą na temat produkcji audiowizualnej na jej różnych płaszczyznach. Program składa się z sześciu 2-dniowych zjazdów od lipca do grudnia 2020. Pierwszy dzień poświęcony jest twardym warsztatom z fachowcami z dziedzin filmowych i biznesowych, drugi dzień skoncentrowany jest na networkingu, spotkaniach z praktykami, przedstawicielami branży audiowizualnej i sektora prywatnego, które często przyjmują formę masterclassów, oraz są niepowtarzalną okazją do bezpośredniej, partnerskiej rozmowy i omawiania kluczowych zagadnień z dnia poprzedniego. Pod opieką Kierownika Programu uczestnicy poza sesjami, realizują także zadania własne, głównie dotyczące wyliczania rentowności własnych projektów, opracowywania optymalnych struktur finansowych i założeń dystrybucyjnych.

W tym roku, ze względu na szczególne warunki rynkowe spowodowane pandemią COVID-19, ale także zmieniającym się otoczeniem rynkowym, jednym z głównych tematów Programu będzie dystrybucja, obecność platform streamingowych i ich wpływu na modele biznesowe w kraju i za granicą, rola kin i pozostałych graczy w przygotowywaniu założeń producenckich finansowania projektów.
Biorąc udział w programie uczestnicy pogłębią wiedzę z zakresu biznesu, współpracy z inwestorami, prawa autorskiego, kwestii księgowo-prawnych, produkcji audiowizualnej, skutecznego pozyskiwania dofinansowania i łączenia środków różnych źródeł oraz prowadzeniem negocjacji, dystrybucji zarówno kinowej jak i online, marketingu filmowego, autoprezentacji i sztuki pitchingu. Uczestnicy uczyć się będą m.in. jak zaprezentować swój projekt dla potencjalnych partnerów i inwestorów, jak obliczyć rentowność projektów filmowych i łączyć środki z różnych źródeł oraz jak umiejętnie korzystać z narzędzi promocji i marketingu
Do współpracy zaprosiliśmy doświadczonych ekspertów-praktyków z branży kreatywnej, zarówno na rynku krajowym, jak i europejskim.

DLA KOGO JEST TEN PROGRAM?
Akcelerator prowadzony jest z myślą o przedstawicielach niezależnych, młodych firm z sektora audiowizualnego, przedsiębiorców do 40-ego roku życia związanych z branżą kreatywną (w szczególności audiowizualną) lub absolwentów i studentów V roku szkół filmowych, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy prowadzą lub planują założenie swojej firmy.
Dotychczasowy zakres działalności kandydatów powinien być związany z szeroko pojętą branżą audiowizualną, w tym m.in. z produkcją filmów fabularnych, dokumentalnych, reklamowych, animacji, mikrobudżetowych, eksperymentalnych, związanych z nowymi technologiami VR.
Na zakończenie całego projektu (grudzień 2020) zorganizowana zostanie sesja pitchingowa z udziałem nadawców, dystrybutorów i producentów z wieloletnim doświadczeniem w branży kreatywnej. Podczas spotkań każdy z uczestników będzie miał możliwość na praktyczne wykorzystanie zdobytej podczas Akceleratora wiedzy, jak również na nawiązanie branżowych kontaktów.
Do programu mogą zgłaszać się firmy/osoby z projektem, nad którym będą pracować podczas trwania kursu.

PROGRAM / HARMONOGRAM
Harmonogram zjazdów wraz z zarysem merytorycznym znajduje się w zakładce PROGRAM

KOSZT
Opłata za udział w programie wynosi 1000 zł netto.

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia do udziału w programie przyjmowane są do 30 CZERWCA na adres akcelerator@kipa.plDo zgłoszenia mailowego należy dołączyć FORMULARZ, który jest do pobrania poniżej.

POBIERZ FORMULARZ TUTAJ

Lista uczestników zakwalifikowanych do programu zostanie ogłoszona w pierwszej połowie lipca na stronie akcelerator.kipa.pl.