Partnerzy

Organizacje oraz firmy, które są partnerami i patronami Akceleratora dla młodych przedsiębiorców z sektora audiowizualnego.

Czyżewscy Kancelaria Adwokacka

Czyżewscy Kancelaria Adwokacka

Czyżewscy Kancelaria Adwokacka powstała na bazie doświadczeń w obsłudze podmiotów działających w sektorze Life Sciences z jednej strony oraz własności intelektualnej i mediów z drugiej. Przy jej tworzeniu przyjęty został unikatowy model butikowej kancelarii, świadczącej klientom kompleksową pomoc prawną uwzględniającą nie tylko uregulowania prawne, ale także specyfikę ich działalności oraz zasady rządzące rynkami, na których funkcjonują.

Kancelaria Czyżewscy jest co roku wyróżniana przez najważniejsze rankingi kancelarii prawnych, tak krajowe, jak i międzynarodowe, a także ceniona przez Klientów i ważne organizacje branżowe.

Kancelaria RBS Rzączyńska Bukryj-Stoś

Kancelaria RBS Rzączyńska Bukryj-Stoś

Kancelaria RBS Rzączyńska Bukryj-Stoś powstała w wyniku połączenia doświadczeń i pasji grupy młodych, dynamicznych adwokatów i radców prawnych, posiadających wieloletnią praktykę zdobywaną w warszawskich i lubelskich kancelariach. Prawnicy kancelarii dążą do wykonywania zawodu na najwyższym poziomie, w ramach zdobytej specjalizacji, ale bez ograniczeń i kompromisów jakie niesie za sobą praktykowanie prawa w korporacjach. Kancelaria jest dedykowana kilku wybranym branżom, dzięki czemu doskonale rozumie potrzeby swoich klientów i zapewnia im profesjonalną obsługę prawną.
ConQuest Consulting

ConQuest Consulting

ConQuest Consulting od 19 lat świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu doradztwa biznesowego, obejmujące między innymi analizy rynku i konkurencji, analizy zapotrzebowania, strategie rozwoju i optymalizacje modeli biznesowych oraz poszukiwanie partnerów biznesowych. Firma posiada szeroką wiedzę i doświadczenie, które zdobywała w trakcie realizacji projektów zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego, w Polsce oraz zagranicą. ConQuest Consulting wspiera swoich Klientów na wszystkich płaszczyznach działania i daje gwarancję wykorzystania pełnego potencjału zasobów przedsiębiorstw. Firma pomogła już ponad 550 Klientom w rozwijaniu ich firm na rodzimych, a także zagranicznych rynkach.

Eksperci

Sylwetki ekspertów, prowadzących warsztaty, mentorów, którzy wspomogą uczestników Akceleratora dla młodych przedsiębiorców z sektora audiowizualnego

Krzysztof Czyżewski

Krzysztof Czyżewski

Wspólnik, adwokat, od kilkunastu lat zajmujący się prawem własności intelektualnej. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarach: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki i IT. Prowadzi spory sądowe w kwestiach dotyczących IP, nieuczciwej konkurencji, tajemnic handlowych, ochrony dóbr osobistych – w postępowaniach cywilnych, gospodarczych i karnych. Jest wykładowcą z zakresu prawa własności intelektualnej, mediów, dóbr osobistych i reklamy, współpracuje także z wiodącymi organizacjami branżowymi na rynku filmowym.

Krzysztof pełni funkcję arbitra Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych, pełnił również funkcję arbitra Komisji Prawa Autorskiego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A.

Alicja-Grawon Jaksik

Alicja-Grawon Jaksik

Dyrektor Krajaowej Izby Producentów Audiowizualnych. Od 2007 r. zawodowo związana z branżą filmową. W latach 2011-2013 reprezentantka Ministra Kultury w Komitecie Programu MEDIA Unii Europejskiej w Brukseli. W latach 2011-2015 Sekretarz Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego w Warszawie. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, doktorantka Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Członkini Rady ds. Cyfryzacji w Ministerstwie Cyfryzacji.

Marta Rzączyńska

Marta Rzączyńska

Radca prawny, specjalista z zakresu własności intelektualnej ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej. Od niespełna 10 lat doradza przedsiębiorcom, indywidualnym twórcom oraz start-up’om m.in. w zakresie transferu, zarządzania i ochrony praw własności intelektualnej. Reprezentuje klientów w sporach sądowych związanych z ochroną własności intelektualnej oraz w sprawach gospodarczych.

Absolwentka studiów podyplomowych „Prawo Nowoczesnych Technologii” na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Krakowie. Swoją wiedzę i doświadczenie praktyczne przekazuje prowadząc warsztaty i szkolenia skierowane m.in. do młodych przedsiębiorców z branży kreatywnej i artystycznej oraz twórców.

Agnieszka Kruk

Agnieszka Kruk

Zderzacz scriptneuronów, czyli… scenarzystka, edukatorka, organizatorka festiwalu Script Fiesta, ekspertka w programach rozwoju i oceny projektów scenariuszowych.

Tłumaczka książki Lindy Aronson „Scenariusz na miarę XXI wieku”. Kształci scenarzystów i konsultantów scenariuszowych. Wspiera rozwój projektów fabularnych i literackich. Ekspert w programie Creative Europe MEDIA: Development, Single Project, partner w programie Le Groupe Ouest: Less Is More. 

Założycielka StoryLab.pro.

Irena Gruca-Rozbicka

Irena Gruca-Rozbicka

Od szesnastu lat pracuje jako redaktor w profesjonalnej prasie związanej z produkcją audiowizualną, ale nie tylko. Jako dziennikarka współpracowała z: Telewizją Kino Polska, Radiem Opole, Radiem Plus, TVP3 Katowice, II Programem Polskiego Radia, magazynem „Kino” oraz niemieckimi tytułami „Film & TV Kameramann” oraz „Cinearte”.

Od ośmiu lat jest wydawcą i redaktorem „FilmPRO” – największego polskiego magazynu poświęconego preprodukcji, produkcji i postprodukcji profesjonalnych form audiowizualnych. „FilmPRO” to magazyn ale także instytucja organizująca warsztaty i seminaria poświęcone prawnym aspektom produkcji filmowej, technologii i finansom. „FilmPRO” jest oficjalnym magazynem Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC. Wraz z PSC organizuje warsztaty i seminaria z dziedziny technologii i sztuki operatorskiej. Irena Gruca-Rozbicka wspierała także inicjatywy edukacyjne m.in. współorganizowała projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej z całej Polski. Jest współautorką scenariusza „Invisibles”, rozwijanego w ramach polsko-norweskiego projektu „Film For Kids.PRO.

 

Kamil Przełęcki

Kamil Przełęcki

Producent filmowy (Agora SA) i telewizyjny, Prezes Zarządu Cineo Studio Sp. z o.o. Kierował produkcją m.in. filmów Andrzeja Wajdy „Katyń”,  „Zemsta”, „Wyrok na Franciszka Kłosa”. Ma też w dorobku takie filmy jak:  „Statyści” (reż. M. Kwieciński) czy „Barbórka” (M. Pieprzyca) oraz seriale: „Oficerowie” (reż. M. Dejczer)  i „Stacyjka” (reż. R. Piwowarski). Pomysłodawca  wprowadzenia do Internetu – po raz pierwszy w Polsce wraz z premierą kinową –filmu  „Oda do radości”.  Autor oprawy interaktywnej do specjalnego odcinka serialu „Oficerowie” w itvp.pl z wariantami zakończeń wybieranymi przez odbiorcę.  Założyciel wypożyczalni filmów przez Internet (Vod – netino.pl), twórca i szef serwisu VOD – www.kinoplex.pl (Gazeta.pl). Ekspert ekonomiczny i współautor wzoru  kosztorysu filmu fabularnego PISF. Wykładowca w Akademii Koźmińskiego, Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Warszawskiej Szkole Filmowej, Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – Wydział RiTV.  Dyrektor Programowy Studium Producentów Audiowizualnych w Gdyni.

Irena Strzałkowska

Irena Strzałkowska

Zastępca dyrektora Studia Filmowego TOR. Przedstawicielka polskiej kinematografii i oraz przewodnicząca Grupy Dystrybucyjnej w funduszu Rady Europy Eurimages. Ekspert programów EuroMed, EuropaCinema i EAVE oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, członek komitetu eksperckiego programu Kreatywna Europa – komponent MEDIA. Należy do Europejskiej Akademii Filmowej oraz Polskiej Akademii Filmowej.

Małgorzata Kiełkiewicz

Małgorzata Kiełkiewicz

Dyrektor Creative Europe Desk Polska i Kierownik Wydziału Programów Europejskich w Instytucie Adama Mickiewicza. Powołana  przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w charakterze eksperta do prac w Programie MKiDN „Film”. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Finanse w Szkole Głównej Handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując przy produkcji i postprodukcji filmów m.in. w Central Productions, Orka i OTO Studio Filmowe. W 2000 roku została szefem produkcji w studiu The Chimney Pot, specjalizującym się wówczas w technologii Digital Intermediate dla potrzeb produkcji filmowych i telewizyjnych.  W lutym 2006 roku objęła stanowisko Koordynatora w MEDIA Desk Polska, gdzie odpowiadała za współpracę z producentami, dystrybutorami, organizatorami festiwali i szkołami filmowymi, ubiegającymi się o dofinansowanie w ramach programu MEDIA. Zorganizowała szereg warsztatów i konferencji z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów. W 2013 roku zdecydowała się wykorzystać swoje doświadczenie i znajomość programu MEDIA oraz rynku audiowizualnego, podejmując się zarządzania Creative Europe Desk Polska – krajowym przedstawicielstwem unijnego programu Kreatywna Europa, oferującego wsparcie finansowe dla sektorów kultury, audiowizualnego i kreatywnych.

Mariola Kontykiewicz-Biel

Mariola Kontykiewicz-Biel

Mediator stały przy Sądzie Okręgowym w Krakowie. Socjolog (UJ) z zawodu i zamiłowania, hoobistka psychologii. Przez 16 lat pracowała m.in. jako dyrektor w Gazecie Wyborczej a następnie w  Polskapress. Doradca i trener biznesu w dziedzinach, związanych z doświadczeniem zawodowym tj. mediacja, negocjacja, komunikacja, zarządzanie, sprzedaż, marketing, analizy, promocja, zarządzanie projektem, zmianą.

Anna Spisz

Anna Spisz

Kierownik Mazowieckiego Funduszu Filmowego i Mazovia Warsaw Film Commission. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Interdeco Hachette, Warner Home Video czy Biurze Promocji Miasta. Absolwentka SGH i Akademii Leona Koźmińskiego.

Monika Głowacka

Monika Głowacka

Związana z Łódź Film Commission od momentu jej powołania w 2009 r.. Była to pierwsza zrzeszona w międzynarodowej sieci komisja filmowa w Polsce. Odpowiedzialna za jej utworzenie w strukturach Urzędu Miasta Łodzi. Od 2009 roku reprezentuje Łódzką Komisję Filmową w strukturach AFCI (Międzynarodowe Stowarzyszenie Komisarzy Filmowych) a od 2014 r. – w sekcji funduszy regionalnych w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z ekipami filmowymi oraz organizacji dużych wydarzeń kulturalnych w Łodzi i zagranicą. Skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne na działalność komisji filmowej.

Anna Dziedzic

Anna Dziedzic

Specialistka ds. promocji i PR w branży filmowej z 10-letnim doświadczeniem w zakresie planowania i egzekucji strategii promocyjnych (publicity, social media, marketing, events). Obecnie pracuje jako Project Manager w Film Commission Poland, instytucji powołanej do promocji polskich lokacji filmowych i branży filmowej na rynku międzynarodowym. Przez 8 lat pełniła funkcję rzeczniczki Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Pracowała także jako doradca zarządu w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych oraz kierowała działem PR i marketingu wytwórni filmowej Alvernia Studios.