Za nami pierwszy zjazd IV edycji programu Akcelerator dla młodych przedsiębiorców z sektora AV, który odbył się w dniach 24-25 lipca 2020 w Agorze.

Było to pierwsze stacjonarne spotkanie organizowane przez KIPA po zniesieniu obostrzeń covidowych, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Podczas pierwszego dnia zjazdu, Alicja Grawon – Jaksik wprowadziła uczestników w temat rynku filmowego w Polsce, jego otoczenia i źródła finansowania.
Akcelerowicze poznali się również ze Staszkiem Zaborowskim (członkiem zarządu KIPA i szefem sekcji młodych producentów) oficjalnym ambasadorem programu Akcelerator dla młodych przedsiębiorców i mentorem naszych uczestników.
Drugiego dnia merytoryczne show zrobił Kamil Przełęcki opowiadając o procesie i faktorach produkcji filmowej, przedstawił zagadnienia związane z finansowaniem filmu od etapu developmentu do dystrybucji, opowiedział również o kosztach P&A.
Czujemy, że w grupie drzemie olbrzymi potencjał, bardzo cieszy nas duże zaangażowanie grupy i ożywione dyskusje z prowadzącymi. Kolejne spotkanie już za miesiąc.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.