Uczestnicy

Sylwetki, opisy oraz zdjęcia wszystkich uczestników Akceleratora dla młodych przedsiębiorców z sektora audiowizualnego.

Jan Bartnik

Jan Bartnik

Producent reklamowy i filmowy, Head of Business Development w studiu animacji Human Ark. Z branżą mediową związany jest od 2011 roku. Wcześniej współpracował z kanałem telewizyjnym Stopklatka TV, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Toya Studios, Masterfilm LTD oraz TVP Katowice. Doświadczenie zawodowe zdobywał również pracując jako koordynator projektów filmowych w Chinach. Jest konsultantem European Short Pitch oraz absolwentem Xiamen University w Chinach, Wydziału Radia i Telewizji, anglistyki oraz sinologii na Wydziale Filologicznym UŚ.

 

Angelika Biegarczyk

Angelika Biegarczyk

Absolwentka kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji – Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studentka kierunku produkcji na Uniwersytecie ‘Aalto’ w Finlandii. Producent i kierownik produkcji przy projektach telewizyjnych, reklamowych i filmowych. Współwłaścicielka firmy Mizar Films – skoncentrowanej na produkcjach kina familijnego.

 

Dagmara Brodziak

Dagmara Brodziak

Urodziła się 1989 roku w Poznaniu. W 2012 roku ukończyła wydział aktorski Warszawskiej Szkoły Filmowej po czym kontynuowała naukę w Los Angeles na masterclassach między innymi z Paulem Haggisem, Alem Pacino czy Bazem Luhrmannem. Pierwszy film pełnometrażowy pt. Diversion End, wyprodukowała w koprodukcji z francuskim domem produkcyjnym Rockzeline Wild Studio oraz amerykańskim Unboiled w 2016 roku. Film ten otrzymał między innymi nagrodę na koszalińskim festiwalu Młodzi i Film w 2017 r. Obecnie jest współwłaścicielką domu produkcyjnego DEvision. i wraz ze swoją ekipą kreatywną pracuje nad kreacją i ekspansją autorskiego Uniwersum Diversion End w ramach którego trwają prace nad kolejnym filmami pod tytułem Nagie Wybrzeże. Rozwija również dwa kolejne projekty wchodzące w skład DE Universe: Blue & Mr. Pi oraz Kaktus.

Łukasz Długołęcki

Łukasz Długołęcki

Urodził się w 1989 roku w Łodzi. Jest absolwentem Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im.L.Schillera w Łodzi. W okresie od 2008 do 2012 roku jako kierownik produkcji wziął udział w realizacji kilkudziesięciu etiud studenckich PWSFTviT oraz kilku filmów reklamowych. W 2013 roku analizując dynamiczne zmiany europejskiego rynku audiowizualnego oraz wzrost roli producentów kreatywnych, wraz z przyjaciółmi ze Szkoły Filmowej, postanowił założyć niezależny dom produkcyjny i fundację filmową – NUR. W 2015 pracował jako producent liniowy międzynarodowej koprodukcji, filmu fabularnego “DearChild”, realizowanego w Brazylii. Jest producentem głównym współfinansowanego m.in.przez PISF oraz Islandzkie Centrum Filmowe filmu dokumentalnego Pawła Ziemilskiego „InTouch”. Premiera filmu odbyła się w Amsterdamie podczas festiwalu IDFA. Film otrzymał na festiwalu Nagrodę Specjalną Jury. Obecnie pracuje również jako kierownik produkcji serialu dokumentalnego “EuropaFilmowa” realizowanego dla stacji Canal+  

Alicja Jagodzińska

Alicja Jagodzińska

Absolwentka PWSFTvIT w Łodzi oraz Media Business School w Hiszpanii. Założycielka Wonderland Pictures Company, firmy produkującej reklamy, teledyski oraz filmy. Obecnie rozwija dwa debiuty fabularne oraz krótkometrażowy dokument w koprodukcji ze Studiem Munka. Poza tym działa jako producent wykonawczy i kreatywny przy pełnometrażowym dokumencie. Wcześniej pracowała przy fabularnych produkcjach, kilkunastu filmach krótkometrażowych i reklamach. Doświadczenie zdobywała także jako koordynator produkcji w Arkenie, czy w HanWay Films w Londynie. Wiele filmów przy których pracowała zdobywało nagrody w Polsce i za granicą , np. „Lokatorki” (K. Kochańska- Bajon)- zdobywca Studenckiego Oscara 2016, czy „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” (A. Terpińska)- nagrodzone w Cannes 2017. Jako producentka debiutowała filmem „Czarnowidzka” J. Satanowskiej.

 

Tomasz Janczar

Tomasz Janczar

Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi (organizacja produkcji), Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (filologia polska) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (public relations). Od początku kariery zawodowej związany z mediami, od 2013 roku pracuje w TV ASTA – wielkopolskiej telewizji regionalnej. Jako producent i reżyser zrealizował kilkadziesiąt spotów reklamowych i filmów promocyjnych. Pracował m.in. dla takich marek jak: Philips Lighting Poland, Castorama, Enea Operator. Wyprodukował cykl fabularyzowanych filmów dokumentalnych o Powstaniu Wielkopolskim. 

 

Krystyna Kantor

Krystyna Kantor

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Łódzkiej Szkoły Filmowej. Ukończyła m.in. warsztaty MAIA Workshops 2017 oraz ACE Training Days 2018. Pracowała jako kierownik produkcji filmów krótkometrażowych oraz reklamowych. Przez kilka lat związana z festiwalami filmowymi Kamera Akcja i Camerimage. Od marca 2017 roku junior producent i producent wykonawczy w SHIPSBOY. Prowadzi również gałąź firmy poświęconą serwisowi dla zagranicznych produkcji. Project manager warsztatów Atelier Scenariuszowe oraz cyklicznych spotkań Grupy Scenariuszowe, poświęconych rozwojowi scenariuszy filmów pełnometrażowych.

Dyba Lach

Dyba Lach

Producentka, dokumentalistka. Absolwentka PWSFTViT w Łodzi na wydziale Organizacji Sztuki Filmowej oraz kierunku Fotografia Prasowa w Instytucie Dziennikarstwa UW. W latach 2013-2017 producentka w Studiu Postprodukcji Dźwięku i Obrazu Efektura w Warszawie. Współautorka książki fotograficznej “Stigma”, nagrodzonej w konkursie International Photography Awards w Los Angeles w kategorii najlepsza książka self-published i wybranej publikacją roku 2014 w konkursie im. Beaty Pawlak przez Fundację Batorego. Laureatka DEBUTS 2015 – drugiej edycji międzynarodowego konkursu młodych fotografów. Reżyseruje i koordynuje wydarzenia artystyczne, projekty kulturalne, koncerty, krótkie formy dokumentalne. Wiceprezes fundacji Napo, wspierającej fotografię dokumentalną.

 

Wiola Łabędź

Wiola Łabędź

Producentka i kierowniczka produkcji projektów reklamowych, fabularnych oraz wideoklipów. Absolwentka kulturoznawstwa na UAM oraz organizacji produkcji na WRiTV, ukończyła kurs dla producentów kreatywnych w Szkole Wajdy oraz akcelerator dla młodych przedsiębiorców z sektora audiowizualnego. Organizowała plany reklamowe, m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugalii czy Szwajcarii. Współpracuje z FilmPRO, Festiwalem Camerimage, Stowarzyszeniem Autorów Zdjęć Filmowych PSC, Szkołą Wajdy. Projekty reklamowe realizuje we Flocie Filmowej, projekty fabularne rozwija w No Drama Production. 

Maciek Ostatek

Maciek Ostatek

Producent filmowy, menedżer kultury. Doświadczenie zdobywał w Narodowym Instytucie Audiowizualnym, gdzie zajmował się organizacją produkcji filmowej i telewizyjnej, marketingiem i sponsoringiem oraz w Narodowym Centrum Kultury w którym odpowiadał m.in. za kampanie promocyjne filmów „Wałęsa. Człowiek z nadziei” reż. A. Wajda i „Miasto 44” J. Komasa. Obecnie pracuje jako producent kreatywny i kierownik produkcji. W roli producenta debiutował filmem pt. „Fugazi Centrum Wszechświata” w reż. Lecha Gnoińskiego. Od 2013 odpowiada za działalność programową Fundacji Promocji Kultury W To Mi Graj, której jest założycielem i prezesem. Obecnie pracuje nad  filmem dokumentalnym o polskim hip-hopie pt.  „Skandal” w reż. B. Paducha. 

Mateusz Sajdak

Mateusz Sajdak

Absolwent Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego. Producent filmów krótkometrażowch i koordynator fabularnych projektów pełnometrażowych. Dotychczas zrealizowana międzynarodowa koprodukcja Scaffolding – gdzie odpowiadał za koordynację postprodukcji i promocji – zdobyła wiele nagród na  międzynarodowych festiwalach. Producent wykonawczy niezależnego filmu dokumentalnego „Zamek”. 

Rafał Sakowski

Rafał Sakowski

Nieustannie wierzy, że filmy potrafią zmienić perspektywę patrzenia na rzeczywistość, a przez to zmienić człowieka i co za tym idzie świat. Permanentnie się rozwija. Skończył Prawo na UJ, Organizację produkcji filmowej i telewizyjnej na WRiTv, kurs cyfrowego montażu na NYFA, wytwórnię scenariuszy przy WFiDF oraz jest słuchaczem Kreatywnego Developmentu w Szkole Wajdy oraz Producenta Kreatywnego w PWSFTviT. Eksperymentował z filmem interaktywnym i 360*, realizuje pełnometrażowy debiut dokumentalny. Chętnie podejmie współpracę przy projektach na Śląsku i w Małopolsce.

Dorota Schleiss

Dorota Schleiss

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Public Relations Uniwersytetu Wrocławskiego. W branży filmowej od 5 lat, obecnie jako kierownik produkcji we własnej firmie ASF Studio x Małe Plany.  Kierownik produkcji przy realizacji wielu etiud Wrocławskiej Szkoły Filmowej Mastershot oraz w produkcji pełnometrażowych filmów fabularnych: „Ułaskawienie” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego oraz „Bailout Folks” Marka Lechkiego i „Dziura w głowie” według Piotra Subbotko, . Aktualnie jako producent realizuje: teledyski, reklamy, vlogi oraz 30-minutowy wojenny film „Fort”. Celem na przyszłość jest zrealizowanie własnego filmu fabularnego.

Rafał Skoneczny

Rafał Skoneczny

Student produkcji filmowej na łódzkiej filmówce, skończył również studium reżyserii teatralnej w krakowskim Lart Studio. Producent muzyki elektronicznej i dj, prowadzi własna agencję eventowa oraz kilka innych biznesów nie związanych z branżą filmowa. Jest zafascynowany możliwościami reżyserii w technologii Virtual Reality i z tym min. chciałby związać swoja przyszłość.

Daria Spychała

Daria Spychała

Swoje pierwsze kroki filmowe stawiała na studiach pierwszego stopnia na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego (kierunek: Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej), które obecnie kontynuuje na studiach magisterskich. Od dwóch lat jest związana z firmą IRIS Media, w której pracuje jako kierownik produkcji.

Pracowała w roli kierownika produkcji przy projekcie VR dla Muzeum Etnograficznego w Chorzowie, filmie interaktywnym „Syn Kowala” dla Zagrody Wsi Pszczyńskiej, a także polsko-holenderskiej koprodukcji – krótkometrażowym filmie fabularnym pt. „Part Ways”. Uczestniczyła również w procesie produkcji etiud studenckich WRiTV. Obecnie pełni rolę kierownika produkcji przy produkcji filmu dokumentalnego, o roboczym tytule “Sfora”.

Cały czas rozwija swoje kompetencje. Odbyła staż w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Uczestniczy również w projekcie Akcelerator 2.0 organizowanym przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. Miłośniczka filmów animowanych.

Dawid Wiktorowski

Dawid Wiktorowski

Reżyser, montażysta, operator i początkujący producent. Zajmuje się reklamą i krótkimi formami fabularnymi i dokumentalnymi. Zdobywca nagrody za film gatunkowy na 48 Hour Film Project Warsaw 2015, finalista konkursu Papaya Young Directors 2016. W tym roku został absolwentem reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej prezentując dokument przyrodniczy „Tajemnice Wyspy Lodu”, opowiadający o wielorybnictwie na Georgii Południowej.